KONTAKT

 

Hertha Støtteforening
v/ Helle Hansen
4095 7327
hellehansen@gefibermail.dk

 

Landsbyfonden (www.landsbyfonden.dk)
v/ Tommy Schou Pedersen
8695 0059 mobil: 2229 3239
tommyschoupedersen@gmail.com

 

Besøg i Hertha
Skriv vedr. “Gæster” og oplys om antal og formål til:
hertha@hertha.dk

 

Indflytning i Bofællesskabet
v/ Per Clauson-Kaas
3840 3400
per.clauson-kaas@hertha.dk

 

Indflytning i almindelige lejeboliger
v/ Helle Hansen
4095 7327
hellehansen@gefibermail.dk

 

Redaktør af Tante Hertha
Allan Elm
4089 0383
tante@hertha.dk

Redaktionsgruppen: Ole Wadsholt, Per Clauson-Kaas, Helle Hansen, Anne-Lene Jappe

 

Hertha Bofællesskaber og Værksteder (HBV)
Landsbyvænget 14, 8464 Galten

 

Tlf.: 3840 3401
mail: hertha@hertha.dk

Administrationen (HBV)
Landsbyvænget 2A, 8464 Galten
Tlf.: 3840 3401 / 3840 3400 (man-tor kl. 9-15)

Ledelsesgruppen (HBV):
Rasmus Aagaard (konstitueret administrativ leder); tlf.: 3840 3401 Mail: rasmus.aagaard@hertha.dk
Per Clauson-Kaas (værkstederne) tlf.: 3840 3400; mail: per.clauson-kaas@hertha.dk
Majken Winther Haagensen (Burishus) tlf.: 5210 2931; mail: majken.haagensen@hertha.dk
Anne-Lene Jappe (Nerthus), tlf.: 2012 5710: anne-lene.jappe@hertha.dk
Diana Kroon (Herthahus), tlf.:  tlf.: 3840 3410 / 5210 2930: diana.kroon@hertha.dk

De enkelte bofællesskaber direkte:
Herthahus, Landsbyvænget 14, 8464 Galten; tlf.: 3840 3410 / 5210 2930
Burishus, Landsbyvænget 7, 8464 Galten; tlf.: 5210 2931
Nerthus, Demetervænget 7, 8464 Galten; tlf.: 2012 5710

Husmorfunktionen, tlf.: 5210 2930
Diana Kroon: diana.kroon@hertha.dk
Anne-Lene Jappe: anne-lene.jappe@hertha.dk
Majken Winther Haagensen: majken.haagensen@hertha.dk

Vikarfordeler: Anna Lyhne Christophersen: anna.christophersen@hertha.dk

Cvr nr.: 34751773

 
 

Hertha Levefællesskab

Landsbyvænget 14

8464 Galten